Uwielbiam śluby, a Ty?

DSC_1211

Uwielbiam śluby, a wesela uważam za najlepsze imprezy świata. Żadne tam sylwestry, andrzejki i inne dżampy nie mają startu do kaszubskich wesel. Zwłaszcza w mojej rodzinie, gdzie wesela zaczynają się od 100 osób wzwyż, standardowo trwają trzy dni (porter, wesele i poprawiny) i absolutnie zawsze zabawa jest do białego rana. Krążą nawet dowcipy, że naszej rodzinie wystarczy gwizdek, a zabawa murowana.

I nie muszę chyba pisać, że to co na weselach  jest podstawą-czyli tańce wygibańce, muzyka na żywo i wyborne jedzenie kupuję w absolutnej całości? Po raz kolejny tańczyliśmy też rodzinnie Poloneza. Wyobrażacie sobie jaki doniosły nastrój tworzy 70 par tańczących w ogrodzie Poloneza? To Wam powiem. Absolutnie fenomenalny! I z mężem mym uwielbiam tańczyć. I z kuzynami, i z wujkami. Ach i och po prostu!

A teraz będzie nadobnie. Uwielbiam śluby ponieważ  Para Młoda rozsiewa wokół siebie niewypowiedzianą magię, urok i wzruszenie. Nie wiem na czym to polega, ale wystarczy, że spojrzę na pannę młodą i już chce mi się płakać. Jakiś niepowtarzalna aura tworzy się wokół zaślubin i ja tą aurę absolutnie uwielbiam.  Dodatkowo moja kuzynka brała ślub w tym samym kościele w którym kilka lat temu i  my ślubowaliśmy sobie miłość więc tym razem byłam ugotowana na całego. Poza tym lubię nacieszyć oczy estetyką weselną.  Lubię oglądać suknie, kwiaty, wystroje, dekoracje, girlandy i  świece. Cieszy mnie to zwyczajnie chociażby tym, że zwykle nie jest zwyczajnie.

A dziś, trzy dni po tym pięknym ślubie kiedy leczę się jeszcze z weselnego niedosytu gratuluję Wam Paulino i Adamie jeszcze mocniej. Bo głęboko wierzę, że rozpoczęliście wspólnie najpiękniejszą i najbardziej ekscytującą przygodę życia. Bo głęboko wierzę w siłę sakramentu.

DSC_1209

P.s Czyż nie są piękni? I czy nie piękne te fotografie autorstwa Jarka B?

P.s Kto wie i wyjaśni czym jest porter tego zapraszam na kieliszek sznapsa:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s