Czy niedźwiedzie śpią tylko zimą?

IMG_6983_blogWszyscy wkoło naprzają o wiośnie. Świąteczne porządki, diety, postanowienia i inne śmoje-boje. Wiosna idzie, trzeba działać. No niby racja. Ale ja mam taki oto na przykład kłopot, że czuję się jak niedźwiedź w gawrze. Niby chcę wystartować, niby planów mam milion, a ciągle siedzę w tej swojej dziurze. To chyba od tego nadmiaru. Tak mniemam, tak sobie myślę. I myślę też sobie, że chyba muszę zacząć od porządków w głowie. Od poukładania wszystkiego tego, co mi tak pod sufitem garuje. Garuje jak pieron. Jak rosół. A rosół chyba nie powinien.

I mam też na drugi przykład taki oto problem, że lubię wolość i niezależność, ale one mi chyba bokiem wychodzą. Bo ja tam mogę być w tej swojej dzikiej duszy nieuciemiężona, ja już wiem, że lubię jak mam wybór i jak mnie nikt nie zmusza, no ale co z tego? Jak mam za dużo tej wolności to się robię rozlazła, mało sprecyzowana i mniej skuteczna. Coś jakby łapać sto srok za jeden ogon.

Więc tak sobie myślę, że zima minie przecież i że w końcu wystartuję, jak tak sobie poukładam w głowie.

Muszę sobie zrobić porządną mapę myli i wziąć się w karby do roboty. Dosyć już rozmyślania i planowania bo w wolnej chwili, która zdarza się rzadko jak ślepej kurze ziarno, nie wiem w co mam ręce, znaczy umysł włożyć i tracę cenne chwile. I stąd też drugie moje pozimowe postanowienie- zajmuję się tylko jedną rzeczą na raz*.

Dziewczyny, a może Wy mi pomożecie jak mam sobie w głowie poukładać?

* znaczy w opcji kiedy mam chwilę dla siebie, znaczy więc między 22 a 1 w nocy. W ciągu dnia matki przecież są jak jeden wielki, przeogromny multitask.

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Czy niedźwiedzie śpią tylko zimą?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s