Filmik „Śmiech to zdrowie!” Bartek 5 miesiąc życia

IMG_4725 Wiek: 5 miesięcy

Waga: 7200gram

Ulubione zajęcia: uśmiechanie się oraz pociąganie siostry za włosy, przewracanie się z pleców na brzuszek i odwrotnie, świadoma zabawa grzechotkami, kierowanie rąk w określonym kierunku, próba świadomego wkładania smoczka lub butelki do ust.

Pamiętam poczucie ulgi, jakie zalało moje ciało w chwilę po narodzinach mojego drugiego dziecka. I ta radosna świadomość, że nigdy więcej nie będę już tego robić. Pamiętam tę radość z tego, że oto osiągnęłam cel mojego życia i że nie będzie mnie już tak nigdy pierońsko bolało. Nie trwało długo, a przeszło mi zupełnie, a umiłowanie do niemowlaczków urosło odwrotnie proporcjonalnie do zaznanego bólu.

Nie rośnij Syneczku! Oto co mówię obecnie najczęściej. Tulę w ramionach to maleńkie ciałko i chcę, żeby taki był zawsze. Nie wiem czy to świadomość tego, że te chwile tak szybko uciekają, czy też tego, że prawdopodobnie ostatni raz doświadczam wczesnego macierzyństwa czy też po porostu niezwykłość tych chwil sprawia, że chcę, żeby trwały wiecznie. Doświadczam ich całą sobą, chcę je celebrować i zapamiętywać do końca życia. Budzę się w nocy i poszukuję małej stópki lub rączki, aby dotknąć chociaż przez chwilę, aby ucieszyć serce, aby doznać aksamitu, aby usnąć spokojnie.

A oto nasza codzienność:

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Filmik „Śmiech to zdrowie!” Bartek 5 miesiąc życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s