Czy istnieje choinka idealna?

IMG_1984

Czy istnieje choinka idealna? Taka, która zachwyci wszystkich, oczaruje malkontentów, rozmarzy dzieci i dorosłych, wprawi w  świąteczny nastrój każdego?

Co roku  obserwuję choinkowe mody. Podziwiam te z piórami i motylami  albo orzechami i pomarańczami. Te bajkowe i proste. Sztuczne i żywe. Całe białe,czerwone, zielone lub niebieskie. Z bańkami ogromnymi jak grejpfruty albo obsypane maleńkimi gwiazdeczkami. Idealnie symetryczne albo z gałązkami bez żadnej spójności. Z igliwiem gęstym jak czupryna albo rzadkim niczym wiatr.

Każda na swój sposób wyjątkowa bo każda gromadzi wokół siebie ludzi.

U nas co roku króluje choinka żywa i kolorowa. Chcę, aby opowiadała naszą rodzinną historię. Odkąd pojawiły się dzieci postanowiłam co roku kupować dla każdego z nich wyjątkową bombkę. Zaczęłam je kolekcjonować i pieczołowicie opisywać pudełko każdej z nich. W tym roku na gałązkach pojawi się  pierwszy samochodzik! Kupiłam go dzisiaj z wielkim rozczuleniem dla naszego synka. Tak sobie wyobrażam, że teraz kiedy dzieci są małe kupujemy ptaszki, pieski i autka a z czasem pojawią się na naszym drzewku weneckie maski, baletnice i księżyce.

Chcę, aby i nasze drzewko było wyjątkowe.I żeby zawsze gromadziło wokół siebie bliskich mi ludzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s