Urodziny

toprt

Moje urodziny zawsze były dla mnie wyjątkowym dniem. Urodziłam się tego samego dnia co moja ukochana Babcia  i przez wiele lat grzałam się w cieple jej święta. Dzięki niej moje urodziny zawsze były huczne i wyjątkowe. Przez cały rok czekałam na ten szczególny dzień i rzeczywiście zawsze był dla mnie przesympatyczny.

Kiedy zamieszkałam w Krakowie musiałam pożegnać moje urodziny, podczas gdy te babcine niezmienne są od lat.  Co roku jednak, podczas babcinych urodzin Ktoś z naszych bliskich dzwoni i słyszę przez głośnik jak 30 osób śpiewa nam 100 lat i składa mi życzenia. I co roku płaczę przy tym  bo zarówno wzruszenie jak i tęsknota za moją wspaniałą rodziną biorą górę. I chyba nigdy nie przestanę tęsknić za tym naszym szczególnym dniem.

W tym roku moje urodziny, tu w Krakowie były wyjątkowe. Po pierwsze oprócz pierwszych urodzin z moim synem była ze mną moja mama. Po drugie zupełnie spontanicznie i bez planu ugościłam kilka koleżanek, co dało mi poczucie że nie jestem w Krakowie sama.  Po trzecie wiele osób pamiętało o moim święcie i zrobiło mi tym niezwykłą niespodziankę.

Lubię spotkania rodzinne i towarzyskie. Lubię biesiadowania, spotkania i długie Polaków rozmowy. Lubię przyjmować gości, bo „Gość w dom, Bóg w dom”. Urodziny to doskonały czas na spotkania i życzę sobie, abym co roku mogła gościć swoich bliskich.

Odkąd urodziłam dzieci dzień urodzin wydaje mi się jeszcze bardziej szczególny. Człowiek wybrał sobie dzień, aby przyjść na świat. Obdarował świat swoim istnieniem, czy to nie wystraczający powód do świętowania?

Nie wstydzę się swojego wieku, co roku wydaje mi się że jestem w najszczęśliwszym momencie swojego życia.

A u Was jak wyglądają urodziny?

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Urodziny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s