Kasia dziś kończy 2,5 roku

 DSC_2148

Ku pamięci. Urodziła się dokładnie 2,5 roku temu. W środę, która wywróciła mój świat do góry nogami. Była małą malinką, a dziś jest już małą dziewczynką.

Co robi nasz dwa i pół latek? Gada, gada, gada. Bawi się misiami, teletubisiami i lalkami. Wkurza się kiedy nie może ich ubrać albo założyć pampersów. Nie znosi, kiedy rączki lalek nie wchodzą do rękawów albo kiedy spadają im skarpetki, które z namaszczeniem ubiera im przez kilka minut.

Uwielbia układać puzzle, oglądać książeczki, recytować wierszyki (np. dziś nauczyła się połowy Tuwimowego Bambo), rysować pisakami, kredą i kredkami. Do imentu kocha ciastolinę, ale z racji tejże obsesji która żyć nam nie daje, podli rodzice „tymczasowo” schowali ją na górną półkę co by Mała nie widziała. A widomo, czego oczy nie widzą…

Kocha psy, jaminki (osobna kategoria psów w mniemaniu naszego dziecka), koty, króliki i ptaki.

Zaczęło jeździć, znaczy chodzić na rowerze biegówce. Nadzieję mają rodzice, że się rozkręci.

Bywa niezdecydowana, czasami chce wszystko i nic. Ot, taka mała babska jazda. Lekarstwo jest jedno: nie dyskutować bo pewne jest, że zdanie zmieni pięć razy.

Od miesiąca nie lubi się kąpać, nie cierpi obcinania włosów co zaskutkowało fryzurą-kitkiem, żeby tylko nie musieć systematycznie obcinać włosów. Zresztą naprawdę trudno znaleźć odważnego, który się podejmie.

No i jest potwornym przytulakiem co rozczula mnie i rozkłada na łopatki. Ciągle nas całuje, głaszcze, dotyka. Niezmiennie uwielbia dotyk nagiej skóry, a możliwość pogłaskania któregoś z nas usypia ją w mig.

O, taka jest!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s