Rodzicielstwo-definicja:)

Rodzicielstwo to stan, w którym bardzo doceniasz:

1. W spokoju zjedzony posiłek. W spokoju, z obiema nogami na podłodzie i siedzeniem na siedzeniu. Nie w biegu i nie na stojąco tylko w spokoju. Dzieje się to zazwyczaj wtedy gdy dar niebios zsyła ci kogoś kto przez kwadrans zajmie się twoim dzieckiem a ty wtedy czujesz się jak królowa życia.

2. 20 minut nic nie robienia. Boże, ile to jest 20 minut kiedy się NIC nie robi. Cóż za dar, cóż za chwila. Siedzisz i myślisz o tym, że nic nie robisz. Szczęście absolutne.

3. Goście, tak goście są wspaniali. Jakże cudowni. Zapraszamy gorąco. Jest szansa, że potencjalny gość zajmie się przez chwilę Twoim dzieckiem, weźmie go od Ciebie chociażby na kwadrans, a ty wtedy poczujesz prawdziwą konsternację. I być może wypijesz nawet kawę.

 4. Obniżasz loty i po czasie aklimatyzacji i początkowej walki i niezgody czujesz się szczęśliwy i wolny. Po co tak naprawdę prasować ubrania? Czy komuś w ogóle przeszkadzają plamy? Przecież nie musi być idealnie czysto. Może być wystarczająco dobrze posprzątane. I w ogóle wystarczająco dobrze jest Twoim ulubionym słowem, bo wiesz, że idealnie jak kiedyś nigdy już nie będzie. Na początku walczysz jeszcze chwilą rozpędu i starasz się dorównać, ale w pewnym momencie mówisz: trudno.* 

*Ale znam też przypadki, które nie odpuszczają nigdy. Zawsze mają idealnie wysprzedany dom i przygotowane na jutro ubrania. Nie czytają, nie oglądają i nie rozmawiają  nigdy. Najczęściej mają też nerwicę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s